прекинат

Пронајдени се 3 резултати на тема „прекинат“
Радио Милева

Андријана Петрушовска толку ја разлутија на настап, што среде песна збесна па распали: „Помислив се снима филм, а тоа да ти било рација“… (ВИДЕО)

Македонската „Гранд ѕвезда“, Андријана Петрушовска откако одлично се претстави во најгледаното регионално музичко талент шоу, кариерата...
Радио Милева

Ова се случува и во Швајцарија: Дојава за бомба го прекина концертот на познатите ѕвезди од српската естрада (ФОТО)

Дел од најголемите српски естрадни ѕвезди имаа закажан концерт за сабота навечер во Швајцарија, но поради лажна дојава за бомба,  се’...
Радио Милева

Виртуозот Симон Трпчевски го прекинал концертот во Штип поради лошите услови во салата – немало греење и струја (ВИДЕО)

Светски познатиот пијанист Симон Трпчевски деновиве по пауза од 11 години повторно настапи во Штип. Концертот кој што го започнал и требало...