харис берковиќ

Пронајдени се 43 резултати на тема „харис берковиќ“
Радио Милева

Се „пали“ на постари: Рада Манојловиќ беше седум години постара од него, а сега Харис Берковиќ во врска со 15 години поискусна

Харис Берковиќ (28) долго време не беше сингл откако ја раскина шестгодишната врска со Рада Манојловиќ. Како што наводно дознале српските...
Радио Милева

„Харис и јас не сме повеќе заедно!“ – Рада Манојловиќ го потврди раскинувањето и им испрати порака на обожавателите (фото)

Веќе подолго време во медиумите се шпекулираше за раскинувањето на популарната пејачка двојка Рада Манојловиќ и Харис Берковиќ, а сега...
Радио Милева

Сите детали за свадбата на Рада и Харис: Парот ќе ги испочитува сите обичаи, подготвуваат и гала вечер, а еве кој ќе плати

Рада Манојловиќ и нејзиното момче Харис Берковиќ подготуваат свадба, а наводно тие двајца ќе ги платат сите трошоци за гала веселбата. Пејачката...
Радио Милева

По сите шпекулации, Рада Манојловиќ откри дали се уште е со Харис Берковиќ: „Не почувствувавме поддршка од колегите“

Во српските медиуми често се шпекулираше дали Радмила Манојловиќ се уште е во врска со нејзиниот колега Харис Берковиќ бидејќи долго...
Радио Милева

Рада Манојловиќ проговори за кавгата со Стоја откако дознала што зборува за неа и Харис: „Ти треба млада, а не стара!“

Рада Манојловиќ и Стоја Новаковиќ еднаш водеа медиумска војна, па помладата пејачка во последното интервју се осврна на фактот дека...
Радио Милева

По гласините дека Рада и Харис раскинале поради короната, се огласи пејачката и откри каде се наоѓа нејзиното момче

Српската пејачка Радмила Манојловиќ едвај чека да заврши карантинот и изолацијата. Таа не се чувствува пријатно и располжено. Во интервју...
Радио Милева

Рада Манојловиќ и Харис заради коронавирусот раскинаа: Карантинот сите ги зближува, нив жестоко ги скара! (ФОТО)

Над врската на Рада Манојловиќ и Харис Берковиќ повторно се надвија темни облаци. Како што открива изворот за „Стар“,  естрадно-љубовната...