автобус

Пронајдени се 20 резултати на тема „автобус“
Радио Милева

Катарина Живковиќ се потсети на своите почетоци: Пеев за убави чевли, скапи часовници, бесни автомобили и останат луксуз, а од Лесковац до Белград се возев со автобус (ФОТО)

Пејачката Катарина Живковиќ јавноста ја запозна за време на натпреварот на „Ѕвездите на Гранд“, кога таа имаше само 17 години.   View...
Радио Милева

„Ме влечеше автобус од 12 тона, лежев на улица без рака“: Водителката Деа Ѓурѓевиќ со кнедла во грлото зборуваше за страшната несреќа од која едвај се спаси

Деа Ѓурѓевиќ во емисијата „На терапија со Славица Ѓукиќ Дејановиќ“ раскажа за деталите како изгледало се’, но и за тоа како мислела...
Радио Милева

Сузана Турунџиева и Атиџе беа во Истанбул, по автобуската несреќа најблиските и јавноста загрижени за нив (фото)

Taжно, многу тажно утро за Македонија. Најмалку 45 лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа во која се запали македонски автобус на автопатот...
Радио Милева

„Сите ми велат дека сум преубава за да возам автобус“: Кога патниците влегуваат и ја гледаат Џоди зад воланот, остануваат без зборови (видео)

Џоди Ли Фокс има 24 години, живее во Велика Британија и вели дека ги шокира патниците со својот изглед. Таа работи како возач на автобус...
Радио Милева

Ања Ветерова за својата голгота на патот од САД до карантин во Охрид: Наместо во тоалет, ми понудија да извршам нужда пред полициско возило (ВИДЕО)

„Овој пат нема да ќутам“- се зборовите на пејачката Ања Ветерова која викендов се врати во Македонија од САД, поточно од Бостон, каде...
Радио Милева

Антониа Гиговска не можеше да си поверува што осамна за неа во медиумите: „Е ова стварно не го очекував“

Антониа Гиговска сите ја паметиме по учеството во  „Пинкови ѕвездички“ каде сите беа изненадени од нејзиното пеење. Исто така, Гиговска...