Радио Милева
прекин „со милионска причина“

Станија стави точка на врската со Марко: Понудата што не се одбива ја растури љубовта? (ФОТО)

Станија стави точка на врската со Марко: Понудата што не се одбива ја растури љубовта? (ФОТО)

Како бомба одекна веста дека Станија Добројевиќ ставила точка на долгогодишната врска со Марко Марковиќ, а сега старлетата открила зошто им пропадна љубовта.

„Веќе два месеци не сме заедно, далечината си го направи своето. Да останев во Америка, ниту тој, ниту јас немаше да потврдиме дека раскинавме уште сто години, но стигнав во Србија и сите ме прашуваат за тоа, па полесно ми е да и обзнанам на згрижената јавност дека ставив крај“ – изјави Добројевиќ за „ Здраво… Потоа објасни дека досега молчела, бидејќи била во Америка.

Н0, дали навистина далечината или понудата што не се одбива е встинската причина за растурањето на љубовта на Станија и нејзиното момче?

Имено, како што веќе пишувавме, старлетата неодамна добила понуда да биде заштитно лице на едно од најпознатите американски казина, а сопствениците се подготвени да искешираат дури милион долари за петгодишна соработка.

„Неодамна имаа официјална средба на која и понудија идеални услови. Доколку потпишела договор, би била обврзана да живее во Америка најмалку пет години, за што би добила огромна сума пари. Нејзината годишна плата би била 200.000 долари, а бидејќи се работи за петгодишен договор, во тој временски период би заработила милион долари“ –  открил тогаш соговорникот кој додал дека доколку Станија потпише договор со американска компанија , нејзината љубов со Марко Марковиќ нема перспектива.

И како што предвиде, така и се случи… Сега останува само да видиме дали тоа навистина е реалната причина за распадот на врската, како и тоа дали Станија набрзо ќе се врати во Америка, за да ја ја „згеапчи“ понудата што не се одбива?

Фото: Инстаграм принтскрин/stanijadobrojevic

Останати вести од Радио Милева