Радио Милева

Српската естрада во тага: Почина поранешниот сопруг на Верица – мајката на Марија Шерифовиќ!

Српската естрада во тага: Почина поранешниот сопруг на Верица – мајката на Марија Шерифовиќ!

По кратка и тешка болест во Белград почина композиторот, пејач и инструменталист Миодраг Миќо Николиќ.

Роден е во 1958 година, а на само 14 години станал член на продукција РТБ.

Зад себе остави бројни хитови и тоа за шабан Шаулиќ, Харис Џиновиќ, Снежана Ѓуришиќ, Верица Шерифовиќ, со која своевремено беше во брак.

Николиќ зад себе го остави синот Саша, исто така композитор, ќерката Ивана и сопругата Лилјана.

Пријателите и музичарите на социјалните мрежи се простуваат од големиот музичар.

 

Останати вести од Радио Милева