Живот и Стил

Среќен дневен хороскоп: Четврток (02.10.2017)

Среќен дневен хороскоп: Четврток (02.10.2017)

Овен 

Опремете се со оптимизам. Ќе изникне погоден случај за да решите некои конфликти од секојденвието и ќе имате потреба од тој оптимизам. Проверете ја вашта електронска пошта, најверојатно ќе добиете важна порака.

Бик

Лесно ќе најдете заеднички јазик со луѓето, дури и со оние кои во принцип не ви се пријатни. Ако бидете трпеливи, ќе можете да ги споделите вашите идеи и да создадете нови сојузници. Ви претстои поволен период за работа.

Близнаци

Не бидете преголеми ентузијасти во врска со новите познанства. Не е пожелно да споделувате детали од вашиот личен живот, ниту пак вашите идни планови. Бидете претпазливи.

Рак

Финансиската состојба ви е нестабилна. Ако сте во конфликт со вашиот интимен партнер не се обидувајте да го решите со подароци. Ниту ќе го решите конфликтот ниту ќе ја подобрите вашата финансиска состојба.

Лав

Занимавајте се со вашите службени обврски бидејќи денес во тоа ќе ви помогнат вашата енергија и стабилност. Не ја исклучувајте можноста некои од вашите проблеми да ви попречат на патот, зобиколете ги ако сеуште не сте нашле решение за нив.

Девица

Во утринските часови ќе чувствувате внатрешна нестабилност и недоверба во вашите квалитети. Затоа подобро е бавно и спокојно да ги осмислите вашите идни планови за денот, но тоа сторете го на половина од работното време и дури потоа преземете било какви акции.

Вага

Не претерувајте со се, а највеќе со храната и емоциите. Воздржете се од прејадување и не се внесувајте премногу во емотивните проблеми на тие околу вас. Некои разговори нема да ви се допаднат, не ги анализирајте, продолжете по својот пат.

Скорпија

Денес е можно да преживеете некои разочарување. Наместо да се нервирате, обидете се да ја поврзете последицата со причината за оваа ситуација. Доколку реално размислите, самите сте виновни за некои случувања кои ви создаваат проблеми.

Стрелец

Денес не е лош ден за да се справите со тешките проблеми од работата. Ако не се чувствувате добро посвете му внимание на здравјето, работата сепак може да почека. Денес ќе почувствувате и благ пад на вашата енергија.

Јарец

Не се чудете ако се почувствувате сами и неразбрани. Вие сте премногу активни и премногу гледате на далеку, а тоа ви создава дисхармонија околу начинот на кој луѓето функционираат околу вас. Намалете со темпото, нема да зажалите.

Водолија

Премногу сте чувствителни. Воздржете се од искажување на љубомора. Тоа може да ви предизвика сериозни несогласувања со вашата сакана личност. Работата ви стагнира, чекајте поповолен период, не ги искажувајте гласно вашите мислења, некои луѓе немаат капацитет да ги сфатат.

Риби

Распределете си го времето и не се расејувајте премногу во утринските часови. Синхронизирајте го вашето време со сообракајот бидејки денес не смеете да си дозволите да задоцните на важниот деловен состанок. Можно е прекинување на некое старо пријателство, што многу ќе ве натажи.

извор:среќа.мк