Радио Милева
тажна приказна

Снежана Ѓуришиќ брзо одлучила да ја продаде вилата на Дедиње: Таму многу плачев, време беше да се засолнам! (фото)

Снежана Ѓуришиќ брзо одлучила да ја продаде вилата на Дедиње: Таму многу плачев, време беше да се засолнам! (фото)

Пејачката Снежана Ѓуришиќ денес ужива во среќна врска со гинекологот Вања Милошевиќ, а некогаш беше во брак со Слободан Гвозденовиќ.

По смртта на Слободан, како што рече, и било многу тешко „да се врати на нозе“.

– Се оженив и влегов во куќата на свекор ми и свекрвата со двајцата девери и мојот сопруг, сите живеевме таму. Потоа средивме малку, реновиравме нешто што беше складиште или барака, имаше 30 квадрати и таму се издвоивме. Имавме свој клуч, ама баш не ми одговараше затоа што уживав кај свекрва ми, ништо не направив, кога детето ќе плаче само и ја давам Маја и пак се враќам да спијам. Па, кога се изолиравме, тоа беше мојата куќа и морав да правам сè – ја започна својата приказна Снежана, а потоа продолжи за тоа како на почетокот воопшто не и било како од бајка.

Секако, нивната желба за заеднички живот била посилна од било каков проблем што ќе ги снајде. Со текот на времето си обезбедиле сè за што сонувале.

-Мојот сопруг беше многу способен, освен со музика се занимаваше и со трговија, а на Дедиње најде плац и го купи. Чинеше 30 милиони, а ние во куќата имавме милион. Потоа настана хаос во однос на плаќањето и работата. Во исто време таму беше забранета градба, но за да не биде долга приказната, успеавме да добиеме дозвола за изградба на куќа. Дневниот приход ни беше милион, а трошоците милион и пол и се задолживме – објасни во една прилика Снежана, која по смртта на сопругот во 2013 година реши целосно да сврти нов лист и да ја продаде куќата.

– Овде многу плачам и сакам да побегнам од тука, така реков тогаш и така направив – нагласи таа.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ/Звездите на Гранд/Ртс

Останати вести од Радио Милева