Радио Милева

Скандал: Три месеци пред свадбата принцот Хари донесе одлука која го збесна кралското семејство!

Скандал: Три месеци пред свадбата принцот Хари донесе одлука која го збесна кралското семејство!

Уште еден скандал го потресе кралското семејство, а овој пат за тоа не е заслужна Меган Маркл.

Иако на многумина им е чудно, принцот Хари е заслужен за бесот во неговиот дом.

Венчавката е закажана за 19-ти мај, а на списокот на гости се најде и личноста која не е посакувана меѓу неговите. Станува збор за Сара Фергусон – поранешната сопруга на Ендрју, синот на кралицата Елизабета.

-Хари донесе своја одлука. Сака Сара Фергусон да биде на венчавката и така ќе биде, вели извор близок до кралството.

Сара и Ендрју се разведоа во 1996 година кога таа на југот од Франција е фатена во прељуба со финансискиот советник.

Тогаш се разведе и замина од кралското семејство, а 2010 година беше на ивица на банкрот. Со поранешниот сопруг денес е во добри односи.

Поради нејзиното доаѓање на свадбата најмногу се противеле принцот Чарлс и сопругот на кралицата Елизабета, Филип.

 

Останати вести од Радио Милева