Љубов и Секс

Секс пози за секоја просторија во домот

Секс пози за секоја просторија во домот

Долго сте во врска или во брак, а сексот се претвори во рутина? Излезете од спалната соба и искористете ги другите простории во станот за да ја разбудите страста и добро да се забавувате!

Бања – Релаксирачкото туширање може да заврши со одличен секс. Доколку имате када, искористете ја за неколку пози за кои е потребно да се потпрете. Не заборавајте ни на класичниот секс под тушот, а доколку ни тоа не ви одговара, тогаш вашиот партнер нека седне на поклопената ВЦ-школка, а вие придружете му се.

Кујна – Психолозите тврдат дека мажите се „луди“ по сексот во кујна, бидејќи тоа го поврзуваат со храната и со чувството дека некој се грижи за нив. За секс секогаш можете да ја искористите работната површина, и тоа на неколку начини.

Трпезарија – На кого му треба кревет ако на располагање имате голема маса? Легнете или седнете на неа и испробајте најразлични пози. Не заборавајте дека и столиците исто така можат да се искористат за добар секс.

Дневна соба – Во оваа просторија имате многубројни опции. Подот, столиците, фотелјата, троседот или двоседот. Сами изберете која поза најмногу ви одговара.

Ходник – Во овој дел од куќата или од станот, позите зависат исклучително од тоа дали имате дополнителен мебел што можете да го искористите. Но, макар и ако имате само ѕид, потпрете се на него со предниот дел од телото, раширете ги рацете и нозете, и препуштете му се на партнерот.

Тераса – Во топлите денови не ја пропуштајте можноста за секс на отворено и искористете ја вашата тераса бидејќи таа ви нуди посебен вид возбудување.

извор:среќа.мк