Радио Милева

Се сеќавате ли на тринаесетгодишната Илма од „Х фактор“? – сега се омажи, еве како изгледа (фото)

Се сеќавате ли на тринаесетгодишната Илма од „Х фактор“? – сега се омажи, еве како изгледа (фото)

Дури и оние кои не ја следеа првата сезона на музичкото шоу „Х фактор“, се сеќаваат на Илма Карахмет која благодарение на нејзиниот вокал стана интернет сензација.

Веднаш по испаѓањето од ова музичко шоу, се случи скандал бидејќи на Фејсбук се појави статус во кој Илма распали по Емина Јаховиќ. Меѓутоа, Илма демантираше велејќи дека станува збор за лажен профил.

По пет години од музичкото шоу, веќе полнолетната Илма порасна во вистинска убавица, но и се омажи за нејзиниот партнер. Таа и нејзиниот избраник го кажаа судбоносното „да“ на церемонија која се одржа во Сараево!

фото:фејсбук

Останати вести од Радио Милева