Радио Милева

Пуста да е туѓина: Ристе Ристески замина далеку, многу далеку (фото)

Пуста да е туѓина: Ристе Ристески замина далеку, многу далеку (фото)

Во претходната сезона на регионалното музичко „Ѕвездите на Гранд“, македонскиот кандидат Ристе Ристески ја однесе победата и го освои првото место по гласовите на публиката.

Уште кога се појави на сцената на Гранд и ги покажа своите музички способносити многумина му предвидуваа успешна кариера, а често добиваше и комплименти од Карлеуша.

По победата, тој ја издаде својата прва песна „Добро јутро тајно моја“. А неговата агенда се пополни со бројни настапи во Македонија и региониот.

Но, не застана тука. Младиот охриѓанец периодов е на турнеја во прекрасната Австралија. На Инстаграм често споделува фотографии од оваа прекрасна држава, каде што покрај настапите Ристе го користи секој момент да прошета и да ужива во убавините.

#beautifulmoments in #sydney ?? #winelover #whitewine #nicelook

A post shared by Riste Risteski Official (@riste_risteski) on

Under the Ocean ?? #shark #aquarium

A post shared by Riste Risteski Official (@riste_risteski) on

Останати вести од Радио Милева