Љубов и Секс

Порно ѕвездите советуваат: Еве како да бидете „во акција“ со часови!

Порно ѕвездите советуваат: Еве како да бидете „во акција“ со часови!

Ако некој знае за сексот, тоа се ѕвездите од филмовите за возрасни. Затоа, нивните совети треба да послушаат, а особено кога е во прашање траењето на ерекцијата.

Со оглед на тоа дека на жените им е потребно повеќе време да достигнат оргазам, многумина мажи ги „копка“ како да издржат што подолго во кревет. Ако и вие сакате да ја совладате оваа вештина, на вистинско место сте.

Уведите од порно филмовите откриваат мали тајни на големитемајстори за издржливост во сексот.

Дишете

– Оргазмот е работа на мозокот. Ако сте премногу возбудени, побрзо ќе свршите. затоа смирете се и длабоко дишете. Пробајте дамислите на нешто друго, вели порно глумецот Дерик Пирс.

Не брзајте

– Обратете внимание на деталите. Нека ви биде цел на тоа само да изработите, туку потрудете се да уживате во секој момент, советува Пирс.

Менувајте пози

– Наместо предигра која трае пет минути, вложете 20 минути, или еден час. Прдизвикувајте се еден со друг. Тогаш повеќе не е важно колку сексуалниот однос трае, советува орно глумицата Кејси Калверт за AskMen, пренесува kliX.

Паузирајте

– Кога ќе ви загусти, до момент кога нема да можете да издржите, запрете и направете пауза. Наместо на себе, своето внимаие усмерете го така што ќе ја задовилите неа, советува порно дивата Џесика Дрејк.

Пракса, пракса, пракса

– Додека мастурбирате можете да вежбате техники одложување на оргазмот, кои ќе ви помогнат и во текот на сексот, додава Џесика.