Радио Милева

Оваа студентка од Русија е двојничка на Џенифер Лопез (фото)

Оваа студентка од Русија е двојничка на Џенифер Лопез (фото)
фото: Инстаграм

Триесет години помладата руска студентка Наталија Мирскик на некои фотографии многу личи на познатата пејачка Џенифер Лопез.

Таа се труди да ја имитра Џеј Ло во сите можни аспекти, почнувајќи од фризура, шминка, пози за селфи, па се до провокативни погледи.

Наталија тврди дека луѓето ја стопираат на улица бидејќи мислат дека е пејачката.

Наталија моментално живее во Русија и има 19 години. Таа студира и се занимава со манекенство, а токму тоа што личи на Џеј Ло придонело да биде успешна во својата професија.

фото: Инстаграм

Благодарение на сличноста со пејачката добила неколку ангажмани. Таа не крие дека се труди да биде како Џенифер бидејќи и е идол.

фото: Инстаграм

Во проделжение погледнете неколку фотографии, па сами проценете дали личи на една од најубавите жени во светот.

Останати вести од Радио Милева