Радио Милева

Ограбена вилата на Саша Поповиќ: Крадците го однесоа сефот со 100 илјади евра!

Ограбена вилата на Саша Поповиќ: Крадците го однесоа сефот со 100 илјади евра!

Вилата на директорот на „Гранд“ продукција, Саша Поповиќ стана мета на крадци, а според пишувањето на српските медиуми од домот на Поповиќ е украден сеф.

Сопругата на Саша, Сузана Јовановиќ, претходната вечер го пријавила случајот во полицијата која сега трага по крадците.

Како што пренесуваат белградските медиуми, од куќата се изнесени 100 илјади евра.

Саша Поповиќ и неговата сопруга наводно биле на Опатија, каде инаку имаат уште имот.

Инаку, пред неколку дена беше ограбен домот на Драган Којиќ-Кеба и Дара Бубамара.

Останати вести од Радио Милева