Радио Милева
стројна и бујна, а природна...

Од неа нема посекси и позгодна: Бразилскиот модел Џулијана Налу има змијско тело и најсовршени облини на светот, без ниту еден хируршки зафат (ФОТО)

Од неа нема посекси и позгодна: Бразилскиот модел Џулијана Налу има змијско тело и најсовршени облини на светот, без ниту еден хируршки зафат (ФОТО)

Џулијана Налу е една од плејадата најсеки манекенки на светот, убавица која има над половина милион следбеници.Нејзиното име често се споменуваше поради љубовната приказна што ја имаше со Формула 1 шампионот Луис Хамилтон.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JULIANA NALÚ (@juliananalu)

Џулијана важи и за една од најатрактивните жени во светот, за чиј изглед сите зборуваат.Многумина се прашуваат како Џулијана има толку совршено тело, без ниту еден естетско – хируршки зафат, а клучот за нејзината линија е во редовните тренинзи.Редовно објавува видеа од теретана, каде може да се види како напорно тренира.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JULIANA NALÚ (@juliananalu)

Таа има само 27 години и сериозни деловни амбиции.Инаку, долго време се пишуваше и за нејзината наводна врска со Канје Вест, што никогаш официјално не беше потврденоЏулијана сонувала да стане модел од шестата година, а нејзиниот сон се оствари кога на 18 години стана заштитно лице на бразилскиот L’оréal.Денес таа го живее својот сон, со над половина милион луѓе кои ја следат на Инстаграм и речиси половина милион на ТикТок.

„Сакав да правам големи работи надвор од Бразил, но немав поим колку ќе биде тешко.Морав да се обидам.Мама ми помогна да ги остварам моите соништа“ – изјави неодамна Џулијана.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JULIANA NALÚ (@juliananalu)

Фото: Инстаграм/

Останати вести од Радио Милева