Радио Милева

Новите фотографии на Ума Турман покажуваат што се случува кога ќе се претера со ботоксот (ФОТО)

Новите фотографии на Ума Турман покажуваат што се случува кога ќе се претера со ботоксот (ФОТО)

Кога пред три години се појави на премиерата на мини серијата „The Slap“ ретко кој ја препознал Ума Турман.

Нејзиното лице имало поинаков израз, очите и делувале помали, а лицето испеглано и без ниту една брчка.

Било очигледно дека 44. годишната глумица била на разубавување кај естетски хирург.

Сите написи дека била на естетска корекција Ума Турман ги негираше и тврди дека новиот „мејкап“ и начин на шминкање е заслужен за таков младешки изглед.

Сепак, не можела да ги измами експертите и ним им било јасно дека Ума била на затегнување и ботокс кои потполно и го промениле изгледот.

Извесно време престана со таквите третмани, но новите фотографии потврдуваат дека повторно била на некој третман бидејќи лицето и е потполно заледено.

Ума, за жал е лош пример што се случува кога познати лица немаат мерка и постигнуват сосема друг ефект со бројните операции и ботокс.

Останати вести од Радио Милева