Радио Милева
скокотлива мамка

Ноне со голо селфи од бањата половично ги исполни очекувањата: Замагленото огледало на „љубопитните погледи“ и покрај очекуваното им го расипа уживањето (ФОТО)

Ноне со голо селфи од бањата половично ги исполни очекувањата: Замагленото огледало на „љубопитните погледи“ и покрај очекуваното им го расипа уживањето (ФОТО)

Македонската „џепна венера“, некогашната поп пејачка Нона Неделковска продолжува со своите патешествија по белиот свет. Преку седум мориња и океани, таа со својата работа на прекуокенските крузери и понатаму крстари, спојувајќи го убавото со корисното, уживањето со уносното…Иако работата на овие „морски џинови“ воопшто не е ниту лесна, ниту наивна, сепак е многу попристојно платена од мноштво професии дома, па затоа Ноне повеќе од десет години „не се симнува“ од прекуокенските крузери… Освен кога прави повремени паузи, секако.

Во моментов „најпрошетаната велешанка“ е прикотвена некаде во едно од пристаништата на престолнината на еден од најегзотичните острови, Хавана на Куба… Така барем кажува приложеното од нејзина страна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nona 🌸 (@nona.nedelkovska)

И додека „малечката сирена“ чека бродот одново да заплови, од хотелската соба таа сподели „жешка фотографија“со која одново ја „заскокотка“ јавноста. Поточно голо селфи од бањата со кое половично ги исполни очекувањата.

До душа многумина израдува, ама многумина и разочара, зашто очекуваа веројатно малку повеќе од велешанката, која само им ја фрли мамката на која „љубопитните“ загризаа.

Не дека прв пат  ја гледаме топлес, напротив… Нона неколку пати има споделено вакви фотографии на кои е подразголена, ама никогаш до крај. Секогаш нешто се наѕира, а кога е нејзината раскошно- бујна, природна предница и тоа како има што да се види, ама никогаш експлицитно и до крај.

Што е за неа голем плус, зашто Ноне очигледно знае каде е границата на пристојноста и добриот вкус!

Прв пат уште како малечко девојченце играјќи си на плажа потпрена на грбот на својот татко Мирко, 1990 и „лева“ година…

Последен, пред оваа – најнова сеанса пред огледалото, со сончев топлес поздрав од бродската палуба, кога непосредно по завршувањето на короната, таа веднаш и се врати на работата…

И се разбира сега, со  голо селфи од бањата, каде  замагленото огледало на „љубопитните погледи“ и покрај очекуваното им го расипа уживањето!

Фото: Инстаграм принтскрин/nona.nedelkovska

 

 

Останати вести од Радио Милева