Радио Милева
риба во мрежа

Најсексапилната кошаркарка на цел свет, овој пат „пиштол гола“ без баскет: Валентина Вињали ќе ве „запали“ уште на прв поглед (ФОТО)

Најсексапилната кошаркарка на цел свет, овој пат „пиштол гола“ без баскет: Валентина Вињали ќе ве „запали“ уште на прв поглед (ФОТО)

Најсексапилната светска кошаркарка, убавата Италијанка  Валентина Вињали повторно ги воодушеви фановите на социјалните мрежи соновите фотки.

Атрактивната Италијанка на радост на следбениците не престанува да објавува провокативни пози и видеа на својот Инстаграм.

Валентина која е висока 183 см е популарно телевизиско лице, позната спортистка  и модел, која иако се гордее со своите кошаркарски способности, сепак главната заработка ја прави од својот изглед.

Таа со години ги спојува двете свои големи љубови – кошарката и манекенството/моделингот, а за неа  може да се каже дека е прилично успешна и на двете полиња.

Долгоногата баскетбол убавица и во зима ги топи своите фанови со разголени фотографии.

Така на пример минатото лето гола позираше, зимава сличен ефект постигна со можеби најпровокативната фотографија досега.

Имено, Валентина позира пред огледалото „пиштол гола“, без долна облека, променета само во проѕирен фустан налик на мрежа. А во неа и тоа како добра „риба“!

Фото: Инстаграм принтскрин/valentinavignali

Останати вести од Радио Милева