Радио Милева
Да биде сигурна

„Му го проверував телефонот“: Александра Младеновиќ отворено за врската со Исак Шабановиќ

„Му го проверував телефонот“: Александра Младеновиќ отворено за врската со Исак Шабановиќ

Александра Младеновиќ веќе некое време ужива во врската со минатогодишниот натпреварувач на „Ѕвездите на Гранд“, Исак Шабановиќ, а по тој повод се огласи на роденденот на Анастасија Ражнатовиќ каде се појави во бел фустан, а проговори и за романсата со пејачот.

– Сигурно се гледаме и слушаме, деловните обврски не можат да чекаат. Без љубомора, се сакаме повеќе од било кога. Скоро секој ден сме заедно. Секако дека може да ме остави на мира, сигурен е во мојата љубов.

Се пишуваше дека Александра ги читала пораките на телефонот на Исак, а сега таа одговори и на тоа.

– Ништо не најдов, иако сакав, не најдов. Сега играм игри, не гледам пораки – низ смеа рекла пејачката и се навратила на изгубените килограми.

– Настапувам многу, не стигам да јадам ни да спијам… – истакна таа.

Останати вести од Радио Милева