Радио Милева
извајана позадина

Марија Нацева или Кристина Кочова, која од нив двете го има најубавото га*е во Македонија? (ФОТО+ВИДЕО)

Марија Нацева или Кристина Кочова, која од нив двете го има најубавото га*е во Македонија? (ФОТО+ВИДЕО)

Македонија е можеби мала земја, ама со голем потенцијал. Имаме многу  нешта, па така и убавина на претек. Голем број млади македонки се убави, згодни, неопходни… со вајано тело, рамна снага, вита става… и облини за машала. Од напред бујни, одзади раскошни… Сепак,  од морето згодни девојки, две се издвојуваат, отскокнуваат од станатите, зашто имаат навистина тело – ремек дело.
Особено задница на која девојките љубоморно им завидуваат, а машките…? Едни дискретно ги загледуваат, а другите со ококорени очи и подзината уста по нив воздивнуваат!

Марија Нацева важи за една од најзгодните Македонки, а со тоа се согласува секој што ќе ги види нејзините фотографии на социјалните мрежи.

Од нив многу лесно можеме да заклучиме дека за тело како нејзиното потребен е посебен режим на живот, специјална исхрана и секако, напорна работа.

Нацева навистина има тело за златен медал, ама ќе се согласите, газе за… дијаманти!

Таа важи за најжешката Македонка на Инстаграм. Скопјанката Кристина Кочова веќе неколку години секојдневно знае да ги израдува своите обожаватели на социјалните мрежи со жешки фотографии. На фотографиите во преден план најчесто е нејзиното газе, за кое самата во едно нејзино интервју открива: „Имам 3 омилени вежби за нозе и задник, а тоа се преса, чучњеви и таканаречено мртво дигање.“

Таа навистина има совршена форма на газето, кое и е толку добро извајано, што изгледа нестварно.

 

View this post on Instagram

 

Just for the record 🎥

A post shared by Kristina Kochova (@kikikochova) on

Кристина внимава да не внесува премногу вештачка преработена храна, а за сметка на тоа внесува што е можно повеќе ензими. Протеините се основни и постојани во нејзината исхрана, додека јаглехидратите и маститите варираат во зависност од формата што сака да ја постигне. Таа тренира 4-5 пати неделно, со тоа што 2 пати неделно ги тренира нозете и 2 до 3 пати горниот дел од телото.

Позирањето на обете им е хоби. Како и не би им било кога имаат што да покажат. Затоа постираните фотографии на социјалните мрежи на девојките со најубави газиња во Македонија добиваат илјадници лајкови.

Фотографиите можат да ги видат сите. Прашање е кои се тие што  ја имаат таа среќа да бидат во „непосреден контакт“ со овие најзгодни Македонки?

Останати вести од Радио Милева