Радио Милева

Лејди Гага на плажа во високи потпетици: Градите излетаа од бикинито, а кога се сврти…

Лејди Гага на плажа во високи потпетици: Градите излетаа од бикинито, а кога се сврти…

Лејди Гага од самото појавување на сцената важи за една од најконтроверзните јавни личности, што по однесувањето, што по имиџот.

Пејачката избира необичен стајлинг дури и за на плажа. Со кој се пофали на Инстаграм, а таму има повеќе од 26 милиони следбеници.

Гага и на плажа остана верна на есцентричниот стил, па на Мајами каде е поради светската турнеја, направи неколку фотографии со кои ги израдува фановите.

На плажа дојде во високи потпетици, во минијатурно сребрено бикини кое повеќе личи на богат ѓердан, позираше однапред, па се сврти и го покажа голиот задник во сребрена танга.

А дали можеше да се движи ваква на плажата, пресудете сами.

Останати вести од Радио Милева