Радио Милева

Ќе го препознаете ли – вака изгледа Топалко со коса! (фото)

Ќе го препознаете ли – вака изгледа Топалко со коса! (фото)

Милан Топалковиќ Топалко првпат се појави на сцената на Гранд во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“. Отогаш тој успешно ја гради својата музичка кариера.

Тој со својот  моќен глас ја освои публиката, па по неговото завршување во музичкото шоу сними и неколку хитови.

Сите го знаете Топалко како ќелав, но деновиве тој учествуваше во една емисија каде се потсети на својата младост и покажа како изгледа со коса.

Имено, освен Милан, музичка кариера почна да гради и неговата сопруга Весна Милановиќ. Двајцата сопружници неодамнаа снимаа заедничка песна.

фото:Принтскрин/јутуб

 

 

Останати вести од Радио Милева