Радио Милева

Кендал Џенер се обиде да обработи фотографија, па направи катастрофална фотошоп грешка!

Кендал Џенер се обиде да обработи фотографија, па направи катастрофална фотошоп грешка!

Кендал Џенер важи за една од најпознатите модели која освојува со својота витскот и заводливост.

Ако судиме по коментарите на социјалните мрежи, изгледа дека фотографиите кои ги објавува не се реални, туку обработени.

Дваесет и две годишната Кендал уште на почетокот на јуни од својот гардодобер ги извади бикините и почна да ги носи и да ужива со своите пријателки на базен.

Најдобрите моменти ги забележа со неколку фотографии, а фотографијата со нејзината сестра Кортни ја објави на Инстаграм.

Иако на прв поглед многумина би забележале дека моделот изгледа секси, оние кои ќе погледнат подобро ќе забелажат дека фотографијата е дигитално обработена.

kamp kourtndall

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on

Фановите искоментираа дека очигледно ги издолжила нозете, но и дека се стеснила за да изгледа послабо.

„Што се случи со нејзните нозе“, искоментира еден фан, додека друг напиша „Чист фотошоп“.

Останати вести од Радио Милева