Радио Милева

Испливаа нови детали: Навидум изгледа добро, но Беквалац е сериозно повредена!

Испливаа нови детали: Навидум изгледа добро, но Беквалац е сериозно повредена!

http://mysarajevograd.org

Регионот е згрозен од насилството кое Лука Лазукиќ го изврши врз својата сопруга, пејачката Наташа Беквалац.

Како што пренесува српскиот магазин Hello, Наташа морала најпрвин директно да отиде во болница, бидејќи насилниот сопруг ја удрил на раната од операцијата која ја има по изведениот царски рез.

Беквалац се породи пред месец и половина, така што се уште не е закрепната од породувањето и хирушкиот зафат.

Инаку, како што пипшуваат српките медиуми, Лука Лазукиќ е веќе уапсен.

-Лука е уапсен. Очекуваме да му биде одредено задржување од 48 часа, а потоа и притвор поради опасност да го повтори делото. Засега толку. Не барајте ја Наташа, не може да зборува за тоа, рекол Немања Влачек, адвокат на пејачката.

Останати вести од Радио Милева