Живот и Стил

Искомбинирајте ги овие четири состојки и килограмите сами ќе исчезнат!

Искомбинирајте ги овие четири состојки и килограмите сами ќе исчезнат!

Овие четири состојки се присутни во речиси секоја кујна, а кога ќе ги искомбинирате, ќе добиете идеален пијалак за согорување на мастите. Зеленото јаболко е од голема важност бидејќи е полно со растителни влакна кое ќе може доволно да ве засити без да внесувате беспотребни калории. Шеќерот од зеленото јаболко бавно се апсорбира во цревата, со што се спречува ненадејното ослободување инсулин кое директно влијае и врз слабеењето.

Потребни состојки: 

125 грама овесни снегулки

Пола литар минерална вода

1 лимон

2 зелени јаболка

Подготовка:

Исечкајте го јаболкото на парчиња, потоа во блендер ставете ги парчињата јаболко и минералната вода, додадете ги овесните снегулки и блендирајте додека не добиете течна смеса. Потоа ставете ја во сад и по желба исцедете лимон во неа.

Овој пијалак се конзумира една недела, наутро откако ќе се разбудите или пред да спиете, по ваша желба.

Извор: Точка.мк