Живот и Стил

И да сте пушач со години со овој трик ќе го прочистите телото

И да сте пушач со години со овој трик ќе го прочистите телото

Ова е интересен рецепт и трик за пушачите, кој помага да се откажете од никотинот и да го исчистите телото од сите токсини, особено ако сте пушач со години.

Ви треба една лажица сода бикарбона и шолја вода. Ставете ја содата во водата и убаво измешајте, а потоа пијте го ова два пати на ден.

Со оваа течност може и да ја испирате устатакога ќе имате потреба за цигара, наместо да запалите една.

Може да го носите овој раствор и со себе во шише.