Радио Милева

(ФОТО) Вишок килограми и целулит: Милена побара спас за големиот женски проблем!

(ФОТО) Вишок килограми и целулит: Милена побара спас за големиот женски проблем!

ТВ водителката Милена Антовска се породи пред неколку месеци, но видливо кај неа не се забележуваат промени на телесната форма која ја имаше од претходно.

Но секоја жена знае да си најде некој недостаток на себе, иако тој не ретко изгледа симпатично и автентично.

Бременоста е благосостојба која максимално го менува телото кај жените, но кај сите индивидуално се враќа првобитната форма.

Едни имаат поголема потешкотија во ослободување на вишокот, додека други пак имаат среќа за краток период да се вратат во посакуваната форма.

Иако кај Милена не се забележуваат трагите од бременоста, таа реши да посети еден салон за убавина и да почне да применува третмани за слабеење и елиминирање на целулитот. Фотографијата од постапката ја објави на социјалните мрежи, легната и облечена во проѕирен костим врз кој на неа беше применет третманот.

-Час по губење вишок килограми и целулит, напиша Милена, а пак следбениците и пријателите веднаш коментираа дека можеби нема потреба од постапката, но сепак штом и е убаво, така и да продолжи.

Останати вести од Радио Милева