Радио Милева

(ФОТО) Се сеќавате на „Убавата селанка“ – еве како изгледа денес!

(ФОТО) Се сеќавате на „Убавата селанка“ – еве како изгледа денес!

Низ годините посведочивме на голем број турски серии од кои се сеќаваме на некои од главните ликови, а една од нив е Ѓул од турската комедија „Убавата селанка“ која се емитуваше на телевизија Сител.

Ѓул или Гизем Карча, ова лето заплови во брачните води и му кажа „да“ на своето момче кое сега е нејзин сопруг.

Периодов Гизем е преокупирана со нови професионални ангажмани, но пред се нејзината харизма и сензибилитет одговараат за филмови од жанр комедија на кои работи изминатиов период.

Актерката е доста активна на социјалните мрежи, а во продолжение погледнете како денес изгледа „Убавата селанка“

Останати вести од Радио Милева