Радио Милева

(ФОТО) Се сеќавате на Јами – денес е непрепознатлива и навлечена на ботокс!

(ФОТО) Се сеќавате на Јами – денес е непрепознатлива и навлечена на ботокс!

Јасна Миленковиќ Јами некогаш жареше и палеше на српската естрада.

Јами во 90-тите беше една од попознатите пејачки во Србија, а денес главно настапува по градските кафеани.

Иако не е во фокусот на јавноста, таа се труди да оди сметка за својот изглед.

Ако се суди според фотографиите на нејзиниот Инстаграм, фолкерката е непрепознатлива во однос на времето кога беше актуелна.

Изгледа дека Јами е навлечена на ботокс, па никако да престане да го коригира своето лице, пишува српскиот портал Ало.рс.


Спордено со фотографиите од минатото, тешко би ја препознале и би кажале дека станува збор за истата жена.

фото:instagram/jami/svet.rs

Останати вести од Радио Милева