Радио Милева

(ФОТО) Оваа српска убавица е сопруга на познатиот турски актер кој сите го знаете – Србија е неговиот втор дом!

(ФОТО) Оваа српска убавица е сопруга на познатиот турски актер кој сите го знаете – Србија е неговиот втор дом!

Малкумина знаат дека шармантниот и згоден актер и модел  Кан Нергис е српски зет.

Тој две години е во брак со Србинката Јелена, а како плод на нивната љубов ја имаат и неколкумесечната ќеркичка.

Кан вели дека и тој самиот не знае како судбината успеала да го спои токму со Јелена, бидејќи шетал низ многу земји.

A post shared by Can Nergis (@cannergis) on


-По толку земји јас не знам како наидов на неа од Србија. Едноставно ни се вкрстија патиштата. Многу сум среќен што е така, вели Нергис.

Јелена е од Крагујевац, а со сопругот  живеат во најелитниот дел на Истанбул.  Тој додава дека Србија  ја запознава секој пат одново и посетил многу места досега.

Погледнете го видео интервјуто кое го направи екипата на српската ТВ емисија „Експлозив“:

 

Останати вести од Радио Милева