Вистаграм

(ФОТО) Кралот на Инстаграм го знаете, а оваа бринета е кралицата од Италија!

(ФОТО) Кралот на Инстаграм го знаете, а оваа бринета е кралицата од Италија!

Поради својот сензуален изглед со кој често се фали на Инстаграм, Силвиа е една од најследените личности во Италија и миленичка на социјалните мрежи.

Силвиа Карусо има 20 години и само на Инстаграм ја пратат повеќе од 1.6 милиони луѓе. Силвиа е модел, а вниманието на јавноста го привлече со своите водителски ангажмани на една италијанска телевизија.

A post shared by Silvia Caruso (@silvialicius) on


Покрај многубројните работни обврски, убавата Силвиа не го занемарила ни своето образование. Во родниот Рим студира комуникологија. Сексипилната Италијанка себе се опишува како личност со авантуристички дух која ја обожава природата, но и модата.

A post shared by Silvia Caruso (@silvialicius) on

Особена страст и се патувањата во кои ужива еднакво како и во луксузниот начин на живот.

A post shared by Silvia Caruso (@silvialicius) on

A post shared by Silvia Caruso (@silvialicius) on

A post shared by Silvia Caruso (@silvialicius) on

извор:среќа.мк

Останати вести од Вистаграм