Радио Милева

(ФОТО) Егзотична убавица: Дениз на Џансу е фраер ипол, но погледнете ја неговата вистинска љубов!

(ФОТО) Егзотична убавица: Дениз на Џансу е фраер ипол, но погледнете ја неговата вистинска љубов!

Турскиот модел и актер Чејхун Менгироглу кој својата популарност ја стекна во хит драмата „Парампарче“, се повеќе ја ужива своја популарност.

Чејхун има 31 година, а многу повеќе е активен како модел, отколку како актер.

Тој е во врска со турската актерка Дилара Аксујек, чија егзотична убавина досега се појавила во неколку турски серии.

Сепак, за атрактивниот Чејхун, улогата на Дениз како момче, а подоцна и сопруг на Џансу, ја зголеми неговата цена во светот на шоу-бизнисот, па се почесто е дел од престижни модни ревии и реклами.

Останати вести од Радио Милева