Радио Милева

(ФОТО) Ѕирнете во домот на најпознатата турска двојка, Онур и Шехерезад

(ФОТО) Ѕирнете во домот на најпознатата турска двојка, Онур и Шехерезад

Овој брачен пар стана навистина популарен, по снимањето на серијата „1001 ноќ“. Тие во оваа серија ги имаа главните улоги, односно Берѓузар ја  глумеше Шехерезад, додека Халит го глумеше Онур.

По таа серија снимија уште една, каде исто така ги толкуваа главните улоги.

Двајцата актери живеат во куќата на сестрата на Берѓузар, која поради својата работа морала да се пресели во Америка.

Куќата се состои од дневна соба, кујна, како и три додатни соби. Во куќата главно преовладува белата боја, а ѕидовите се во пастелни бои.

Погледнете во галеријата како изгледа внатрешноста од нивниот дом:

извор:сител.мк

Останати вести од Радио Милева