Радио Милева

(ФОТО) Дилара се прошета низ трговски: Во ова просечно издание не би ја ни забалежале!

(ФОТО) Дилара се прошета низ трговски: Во ова просечно издание не би ја ни забалежале!

Турската актерка Ебру Озкан и нејзиниот сопруг, актерот Ертан Шабан, станаа родители на почетокот од годинава.

Познатата двојка доби ќерка која го носи името Биричик што во превод значи „Единствена“.

Како Ебру, така и нејзиниот сопруг, актерот Ертан Шабан, приватноста ја кријат како змија нозете, па речиси и да не се појави фотографија додека таа беше бремена.

Откако се роди нивната наследничка, во медиумите осамна само една фотографија од мајката и бебето, а пак сега имаме можност да ја видиме во трудничко издание во прошетка низ трговски, фотографија направена пред да се породи.

Од „Парампарче“ имавме можност да ја видиме како изгледа со стомак, но од серијата и во реалноста е доста поразлична и просечна жена која не би привлекла внимание како префинетата и елегантна Дилара.

Инаку, Ертан и Ебру ја официјализираа својата љубов пред две години.

Останати вести од Радио Милева