Љубов и Секс

Еве како да проверите дали сексот со вас му е здодевен

Еве како да проверите дали сексот со вас му е здодевен

Ништо не е поубаво од почетокот на нова љубов. Заедно поминувате страсни денови во кревет, разменувате нежни бакнежи, а сескот е прекрасен…. Но, понатаму работите се менуваат, па сексот може да му стане досаден. Како да го дознаете тоа? Погледнете дали ќе се пронајдете во овие неколку знаци.

1. Сексот завршува штом тој ќе го достигне врвот

Лесна предигра, размена на нежности, се приближува до врвот… па, тоа е тоа. Потоа се оттргнува од вас, ве бакнува и ви го свртува грбот…

2. Секс по зацртан распоред

Повеќе не постои оној спонтан секс во кујната, бањата, на подот, во автомобилот… Секогаш после работа е уморен, и не е расположен за ништо. Од навика оди во кревет заедно со вас, и тоа во недела во 22:00 часот.

3. Едноличност

Повеќе не се труди да внесе некои промени во вашиот љубовен живот, ниту пак да го истражува вашето тело на некој нов, поинаков начин. Наместо тоа секогаш се служи со истите елементи, по ист принцип…

4. Тој ја исполнува својата должност

Тој спие со вас само за да не ве повреди… За време на сексот јасно гледате дека со мислите е некаде далеку, како да му е тешко целосно да се опушти…

5. Во вас гледа само пријателка

Навечер седи до вас, јаде пица пред телевизорот и повремено дофрлува некои невкусни коментари. Сеедно му е што мислите за неговиот изглед… Очигледно не се грижи за вас.

извор:попара.мк