Вистаграм

Едноставен трик кој ќе ги воодушеви сите девојки! Еве како да знаете дали високите потпетици ќе ви бидат удобни

Едноставен трик кој ќе ги воодушеви сите девојки! Еве како да знаете дали високите потпетици ќе ви бидат удобни

Доколку сакате да носите штикли, ќе знаете дали се удобни со едноставно кревање на прсти.

Многу девојки и жени се љубители на високи потпетици, меѓутоа, навистина ретки се чевлите за кои може да се каже дека се удобни.

Во секој случај, порано или подоцна ќе почувствувате болка во нозете, но постои трик како да знаете дали тоа ќе се случи или не.

Всушност, трикот е многу едноставен.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by WWW.SIMMI.COM (@simmishoes)

Кога ќе облечете чевли со висока потпетица, застанете на прсти и доколку тој притисок ви одговара и не чувствувате некоја посебна непријатност, сосема е сигурно дека ќе можете и подолго да издржите во нив.

Како изгледа тоа во пракса, погледнете во видеото кое е објавено на еден Инстаграм профил и има околу 200.000 допаѓања.

Извор: Точка

Останати вести од Вистаграм