Радио Милева

Драма пред Евровизија: Претставникот на Србија итно пренесен во болница!

Драма пред Евровизија: Претставникот на Србија итно пренесен во болница!

Оваа година музичкиот натпревар „Евровизија“ ќе се одржи во Португалија, а Србија ќе ја претставува „Балканика“ и Сања Илиќ.

Според неофицијалните податоци, пејачот на „Балканика“, Младен Лукиќ синоќа бил итно пренесен во болница.

Поради висикиот притисок тој бил веднаш пренесен во болница каде примал терапија.

„Се е во ред. Веројатно ми падна иминутетот. Важно е дека се чувствува добро и дека во четврток ќе настапува, велат од ПР на групата „Балканика“.

За потсетување, вечерва ќе се одржи полуфиналната вечер, а македонски претставници се „Ај кју“ со песната „Изгубено и најдено“, кои ќе настапат по реден број 11.

фото: стори.рс

Останати вести од Радио Милева