Живот и Стил

Дневен хороскоп за четврток (31. октомври 2019)

Дневен хороскоп за четврток (31. октомври 2019)

ОВЕН

Работa: Ве очекува нова шанса за вработување. Ако сте биле во потрага за промени, во следниот период ќе бидете задоволни.

Љубов: Отворено ќе го покажете интересот кон својата симпатија. Очекувајте почеток на врска.

Здравје: Ќе ви годи масажа.

БИК

Работа: Можете да очекувате опуштена атмосфера денеска. Нема да имате премногу обврски.

Љубов: Уживате во необврзувачки флерт и не сте подготвени за нешто повеќе од тоа. Сметате дека сега повеќе ви годи да бидете сами.

Здравје: Избегнувајте мрсна храна.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Препорака е да не брзате на ова поле и да пуштите работите да одат по својот тек. Избегнувајте било какво форсирање.

Љубов: Размислувате за прекин на врската со личноста која ви значи, затоа што приметувате дека не е среќна.

Здравје: Болки во нозете.

РАК

Работа: Многу сте снаодливи и лесно наоѓате решенија за работните промени кои ви се појавиле.

Љубов: Некоја личност од минатото ќе проба да ве врати во живот и да ви понуди обнова на врската.

Здравје: Проблеми со настинка.

ЛАВ

Работа: Можно е да имате доста компликации на ова поле и често од тоа не гледате излез.

Љубов: Се оди онака како што сте се надевале. Со саканата личност убаво се согласувате и вашата врска може да напредува.

Здравје: Внесувајте повеќе магнезиум.

ДЕВИЦА

Работа: Можно е да ви доаѓа време на работни промени. Очекувајте период во кој нагло ќе дојде до пресврт.

Љубов: Не ви е претерано поволен ден за нови љубовни познанаства.

Здравје: Дозволете си себе некое задоволство.

ВАГА

Работа: Немојте да очекувате премногу кога е во прашање ова поле. Можно е некои планови да ви се одложат.

Љубов: Сакате да се смирите со личноста од минатото која и натаму не сте ја преболеле. Ќе имате шанса да се сретнете со неа.

Здравје: Проблеми со видот.

ШКОРПИЈА

Работа: Максимално сте посветени на работата и сакате во краток временски период да извршите доста важни работи.

Љубов: Лесно се впуштате во нова врска, иако не сте сигурни дали во овој момент тоа ви е добра одлука.

Здравје: Проблеми со несоница.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Потребно е да покажете иницијатива кон промените на ова поле, ако сакате околностите да ви се подобрат.

Љубов: Личноста која ви се допаѓа ќе ви покаже дека исто така е заинтересирана за вас.

Здравје: Водете сметка околу крвниот притисок.

ЈАРЕЦ

Работа: Ако барате нова работа, наскоро би можеле да ја добиете. Ве очекува поволен период.

Љубов: Важно е со саканата личност искрено да разговарате околу работите кои ве мачат.

Здрвје: Проблеми со кичмата.

ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е да имате шанса да ги разјасните некои ситуации кои биле непријатни меѓу вас и колегите.

Љубов: Комуникацијата со саканата личност може да се закомплицира во следниот период.

Здравје: Пролазна кашлица.

РИБИ

Работа: Ако покажете одлучност, ќе имате шанса на работното поле да напредувате и да ги менувате работите.

Љубов: Во односот со саканата личност постојат доста проблеми. Не ви лесно вашиот однос да го поправите и да го стабилизирате.

Здравје: Кашлица е можна.

извор: тв21