Љубов и Секс

Делува како афродизијак: Овој парфем ги привлекува мажите како магнет, нема да ви одолеат!

Делува како афродизијак: Овој парфем ги привлекува мажите како магнет, нема да ви одолеат!

Постојат мириси кои имаат најголема привлечност и можат да делуваат како афродизијак за мажите. Познато е дека ванилата е природен афродизијак и има сладок, пријатен мирис што го сакаат повеќето луѓе. Помислете само на сладолед од ванила или колачи од ванила – како се чувствувате?

Ванилата го предизвикува истото пријатно чувство кај мажите, а во исто време го подобрува нивното сензуално расположение. Затоа, доколку сакате да привлечете маж или да го заведете оној кој ви се допаѓа, ставете парфем со интензивна нота на ванила. Тој нема да може да ви одолее. Или можете да користите дезодоранс или лосион за тело со овој мирис.

Како да направите вашиот парфем да трае што подолго на вашата кожа? Најдобро е да го следите популарниот трик да го испрскате веднаш по туширањето. Тогаш кожата е се уште влажна и подобро ќе го впие мирисот. По туширањето, исушете ја кожата на телото така што ќе ја тапкате со крпа, потоа нанесете млеко за тело и на крајот испрскајте парфем.

Извор: Попара