Радио Милева
ин витро

Цеца одела на вонтелесно оплодување: Вељко и Анастасија се „Ин витро“ деца (ФОТО)

Цеца одела на вонтелесно оплодување: Вељко и Анастасија се „Ин витро“ деца (ФОТО)

Многу познати дами биле вонтелесно оплодување (Ин Витро), па јавно ги споделија своите искуства, а меѓу нив секско најпозната е  најголемата балканска фолк ѕвезда Цеца Ражнатовиќ, која меѓу првите се подложила на овој процес.

„Имав само 22 години кога открив дека имам проблем да забременам, па отидов во болницата Народен фронт на вонтелесно оплодување“ – се присети Цеца и додаде:

„Мојот покоен сопруг Аркан ме поддржа и учествуваше со мене во комплетната програма, иако беше очигледно дека тој нема проблем, бидејќи веќе имаше седум деца“ – ќе изјави пејачката, која во 1995 година го роди синот Вељко, а три години подоцна и ќерката Анастасија.

Фото: Инстаграм принтскрин/cecaraznatovic

Останати вести од Радио Милева