Радио Милева

Александра Пријовиќ потроши 50 илјади евра за три венчаници, а еве ги и деталите

Александра Пријовиќ потроши 50 илјади евра за три венчаници, а еве ги и деталите
Foto: ATA Images/Antonio Ahel

Венчавката на пејачката Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ ќе се случи на 21-ви јуни, а каква е таа венчавка без волшебна венчаница или неколку венчаници, две, три…

Пријовиќ за три венчаници издвоила дури 50 илјади евра

-Александра на венчавката со Филип ќе смени неколку венчаници, а најмногу поторши за фустанот кој ќе го носи во црква, вели изворот близок до пејачката за српски Телеграф и додава:


-Тоа е и најскапата венчаница што ќе ја носи, а изгледа како од бајките. На себе има многу детали од кои повеќето се рачна изработка. Прија се одлучи тоа да биде брендот Кристијан Диор, а чини околу 30 илјади евра.

Истиот извор додава дека идната снаа на Брена останатите две венчанци ги избрала од домашни српски дизајнери и вкупно чинат околу 20 илјади евра.

Останати вести од Радио Милева