Вистаграм

10 шарени новогодишни елки поради кои ќе заборавите на еднобојните дрвца

10 шарени новогодишни елки поради кои ќе заборавите на еднобојните дрвца

Веројатно многумина од вас се сеќаваат на шарените новогодишни елки од детството кои се украсуваа со лампиони во разни бои и не беше ни важно колку тие бои одговараат една со друга.

Во последните неколку сезони владее тренд на поедноставно украсени елки, во пастелни тонови, во една или две бои кои прават да изгледаат многу елегантно и префинето.

Но, оваа година новогодишните елки повторно стауваат шарени – барем така вели еден од најголемите празнични трендови.

Препуштете ѝ се на фантазијата бидејќи со комбинациите на бои навистина не можете да погрешите – што пошарено, тоа подобро! Мноштвото бои и шаренилото ќе го направат Божиќ уште повесел и незаборавен празник, а во разнобојната елка ќе уживаат и децата.

Во продолжение погледнете неколку идеи за украсување на новогодишната елка кои ќе направат да заборавите на еднобојните дрвца:

Останати вести од Вистаграм