Вистаграм

10 летни комбинации од Инстаграм во кои ќе посакате да го поминете остатокот од летото

10 летни комбинации од Инстаграм во кои ќе посакате да го поминете остатокот од летото

Верувале или не, се ближиме кон крајот на 8-от месец од годината. Кога станува збор за модата, пред нас има уште доволно топли денови за создавање на идеални летни комбинации.

Ако сте во потрага по модна инспирација, Инстаграм е секогаш добар избор.

Со оглед на тоа дека многу во текот на летниот период не сакаат премногу да комплицираат со сложување на модни комбинации, страницата „WhoWhatWear“ ги „прочешла“ профилите на модните инфлуенсерки на Инстаграм и издвои 10 едноставни модни комбинации во кои можете да го поминете остатокот од летото.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anouk Yve (@anoukyve)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sasha Mei (@sasha.mei)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Francesca Saffari (@francescasaffari)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marianne (@smythsisters)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salomé Mory (@salome.mory)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Franny (@frannfyne)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Felicia Akerstrom (@fakerstrom)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rachael Keegan (@bubblyaquarius)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Javi🧚🏽 (@javiera)

извор:Точка.ком.мк

фото:Инстаграм

Останати вести од Вистаграм